13


lipca

Technologia Dual SIM - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Nie wszyscy użytkownicy są świadomi, że istnieje kilka wariantów tej technologii, a smartfony dual SIM są tańsze niż zakup dwóch telefonów. Wiele popularnych smartfonów Xiaomi obsługuje 2 karty SIM. W tym artykule wyjaśnimy różnicę między różnymi standardami Dual SIM i który z nich jest lepszy.

Co to jest Dual SIM?

Obsługa Dual SIM to funkcja, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów jednocześnie na tym samym smartfonie. Jest to idealne rozwiązanie do połączenia numeru służbowego i osobistego na tym samym urządzeniu.

Karty SIM i numery nie muszą być od tego samego operatora. Nie ma też znaczenia czy jest to standardowa karta SIM, bo można ją wyciąć lub zastosować adapter.

Funkcja Dual SIM jest wygodna do korzystania za granicą. Aby włożyć kartę lokalnego operatora w drugi slot i móc zaoszczędzić na połączeniach do domu.

Dual SIM to także sposób na skorzystanie z oferty różnych operatorów, np. jednego z atrakcyjną ofertą internetu mobilnego, a drugiego z niedrogim pakietem nielimitowanych rozmów i SMS-ów. Dzięki temu smartfonowi nie musimy iść na kompromis w kwestii wyboru taryfy czy operatora. Możemy wybrać oferty operatorów komórkowych, które odpowiadają naszym potrzebom.

smartfon

Typy obsługi Dual SIM

Pasywny

Jest to najstarszy i najprostszy sposób na obsługę dwóch kart SIM w telefonach. Pierwsze modele z tą funkcją umożliwiały korzystanie z dwóch kart SIM, ale tylko jedna z nich mogła być aktywna w danym momencie. Drugi był w trybie pasywnym.

Zmiana karty SIM najczęściej wymagała wybrania odpowiedniej opcji w ustawieniach i ponownego uruchomienia urządzenia. Tryb ten jest obecnie rzadkością i znany jest głównie ze starszych telefonów Nokia.

Tryb czuwania (Dual SIM Standby - DSS)

W tym trybie obie karty korzystają z tej samej anteny GSM wbudowanej w smartfon. Pozostają one w trybie czuwania i są aktywne tak długo, jak długo nie zostanie wykonane połączenie głosowe, nie zostanie wysłana wiadomość SMS lub nie będzie połączenia internetowego z jednym z nich.

Tryb standby jest najpopularniejszy i stosowany nawet w najtańszych chińskich smartfonach. Wadą tego rozwiązania jest szybsze zużycie baterii.

Aktywny tryb Dual SIM (DSA)

Jest to obecnie najbardziej zaawansowany i jednocześnie najmniej popularny tryb. Aktywne smartfony Dual SIM posiadają dwie oddzielne anteny GSM, dzięki czemu obie karty w urządzeniu mogą być cały czas aktywne - pierwsza z nich jest aktywna nawet podczas trwającego połączenia głosowego.

Technologia ta stosowana jest we flagowych smartfonach, gdzie cena urządzenia uzasadnia jakość jego wykonania.

smartfon

Jaki rodzaj obsługi podwójnej karty SIM wybrać?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy, "Dual SIM Standby" lub DSS (Dual SIM Standby) wydaje się być najlepszy. Jest on dostępny w większości urządzeń Xiaomi. Obsługa Dual SIM nie będzie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu smartfona.

Komentarze (0)