12


września

Google żegna się z Pixelem 4 i wycieki terminów nadchodzących smartfonów

Wkrótce po wprowadzeniu Pixela 4a, Google pożegna się ze swoim starszym bratem, Pixelem 4. Jak 9to5Google dowiedział się podczas przeglądania sklepu Google w USA, smartfon nie jest już w magazynie. Na pytanie, firma potwierdziła koniec Pixel 4 i Pixel 4 XL po mniej niż 10 miesiącach.

Magazyny zostały opróżnione i tym samym osiągnięto koniec sprzedaży. Jednakże zainteresowani klienci mogą nadal być w stanie znaleźć oba modele u innych dostawców. Modele te są na razie dostępne również w niemieckim Google Store. Właściciele Pixela 4 nie muszą spodziewać się nagłego zakończenia wsparcia, oprogramowanie i aktualizacje zabezpieczeń będą dostępne co najmniej do października 2022 roku.

To trochę zaskakujące, ponieważ prezentacja następcy, Pixela 5, nie miała jeszcze miejsca. Ponadto, Pixel 4a będzie dostępny dopiero za kilka dni. Przyjmuje się, że rozczarowujące dane dotyczące sprzedaży są powodem wczesnego zakończenia.

Piksel 5 i 4a (5G): Google France podał datę dla zamówień wstępnych
Prawie jednocześnie z pożegnaniem Pixela 4, Google France na krótko ujawnił datę dla Pixela 5 i 4a (5G). Od tego czasu dokument został poprawiony i odpowiednie daty zostały usunięte.

Zgodnie z oficjalnym blogiem, Pixel 4a (5G) i Pixel 5 powinny być dostępne w przedsprzedaży od 8 października 2020. Zbiega się to z wcześniejszymi sprawozdaniami, w których wspomniano o październiku. Ponadto, w październiku miały miejsce również poprzednie wydarzenia związane z Pixelami.

Google dokuczał już dwóm nadchodzącym smartfonom podczas prezentacji Pixela 4a i ujawnił, że będą one miały nie tylko 5G, ale także zostaną wprowadzone "tej jesieni". Ceny smartfonów mają zaczynać się od 499 dolarów, ale za Pixela 5 trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić znacznie więcej. Ponadto zakłada się, że oba modele będą wyposażone w system Android 11.

Komentarze (0)