10


marca

Jak włożyć kartę SIM do Huawei P20 Lite? Poradnik

Smartfony ze średniej półki cenowej zyskują coraz większą popularność. Największe firmy jak np. Huawei, inwestują już nie tylko w swoje flagowe produkty, ale też pozostałe linie. Przede wszystkim połączenie dobrej specyfikacji, niskiej ceny i niebanalnego designu, sprawia, że tak często wybór pada właśnie na te urządzenia. W związku z rosnącą popularnością, pojawia się wiele pytań, a jednym z najczęściej zadawanych jest: jak włożyć kartę SIM do Huawei P20 Lite? Postaramy się w pigułce przybliżyć ten telefon i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane.

Huawei P20 Lite - średniak wyglądający jak flagowiec

Przede wszystkim do Huawei P20 Lite zachęca jego design. Właściwie ciężko ten telefon odróżnić od jego droższego kolegi P20. Plecki i przód zostały pokryte szkłem, a ramki są wykonane z metalu, dzięki czemu telefon znakomicie się prezentuje. Do zakupu przekonuje również doskonała specyfikacja. 64 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB RAM i ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 659, to tylko kilka powodów, by bliżej poznać tego smartfona. Duży ekran IPS i podwójny aparat główny 16 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix sprawiają, że telefon ten sprawdzi się nawet do nieco bardziej skomplikowanych zadań. Huawei P20 Lite naprawdę wyróżnia się wśród innych telefonów ze średniej półki cenowej.

Jak włożyć kartę SIM do Huawei P20 Lite?

W Internecie jest bardzo dużo poradników na temat tego, jak włożyć kartę SIM do Huawei P20 Lite, ale mało z nich jest po polsku. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik: jak nie uszkodzić swojego nowego smartfona przy wkładaniu i wyciąganiu karty. Huawei P20 Lite posiada slot na karty microSD (do 256 GB), a także dual SIM hybrydowy. Oznacza to, że można umieścić w odpowiednim wejściu dwie karty SIM lub jedną kartę SIM i kartę microSD.

Karta SIM

Poradnik

Aby włożyć druga kartę SIM lub kartę microSD do Huawei P 20 Lite należy:

  • Wyłączyć smartfona.

  • Zlokalizować po lewej stronie smartfona specjalne wejście na karty.

  • Ostrą stronę specjalnego narzędzia, dołączonego do zestawu (w razie jego braku można użyć spinacza), wcisnąć do małego otworka, umieszczonego obok klapki.

  • Klapka powinna lekko odskoczyć, tak aby można było wyciągnąć cały slot.

  • Po wyciągnięciu slota, pojawią się dwa miejsca na kartę.

  • Najlepiej w zewnętrzną umieścić drugą kartę SIM lub microSD, a w wewnętrzną naszą główną kartę SIM.

Po wsunięciu obu kart w wyznaczone miejsca należy docisnąć slot z powrotem. Aby zobaczyć, czy urządzenie poprawnie czyta karty, powinieneś wejść w ustawienia, następnie wybrać opcję “Ustawienia Dual SIM” i sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Z kolei w “Sklepie” w ustawieniach, możesz upewnić się, czy telefon odczytuje kartę microSD.

Czasy, kiedy kartę SIM wkładało się za baterię, odeszły w niepamięć. Teraz bryły telefonów rzadko można rozłożyć, dzięki czemu są zgrabniejsze i lepiej leżą w dłoni. Oznacza to jednak, że trzeba przyzwyczaić się do nowych rozwiązań, jak np. wkładanie karty SIM z boku smartfona, za pomocą specjalnego narzędzia. Kiedy nabierze się już wprawy, okazuje się, że to rozwiązanie jest dużo bardziej wygodne i praktyczne.

Komentarze (1)

Myszowski

  • 30 lipca 2020

dziękuje za pomoc naprawdę dajna stronka oby takich więcej

Odpowiedz