21


stycznia

Jaka ładowarka do samochodu jest warta zakupu?

Nieodzownym gadżetem współczesnego kierowcy, nie tylko tego zawodowego, jest ładowarka samochodowa. Nie jest ona dołączana do zestawu ze smartfonem, więc użytkownik skazany jest na jej dobór we własnym zakresie. Modeli jest wiele, dlatego radzimy, który samochodowy odpowiednik tradycyjnej ładowarki sieciowej będzie najlepszy. 

Przed zakupem ładowarki zlokalizuj gniazdo zapalniczki

Telefon komórkowy towarzyszy nam coraz częściej i trudno bez niego wyobrazić sobie przemieszczanie się, podróży samochodem. Kiedy się rozładuje, warto mieć pod ręką ładowarkę, również w aucie. Przed zakupem odpowiedniej trzeba zorientować się, gdzie znajduje się gniazdo zapalniczki. To tam należy ją podłączyć. Najlepiej sprawdzić środkowy, dolny fragment deski rozdzielczej. W niektórych pojazdach gniazdo zapalniczki mieści się w sąsiedztwie drążka skrzyni biegów bądź dźwigni hamulca ręcznego, przez co większe modele ładowarki nie będą się mieściły. W takich przypadkach najlepiej wybierać spośród kompaktowych egzemplarzy, bo takowe zapewnią komfort użytkowania ładowarki, jak i niezakłóconą obsługę pojazdu.

Sprawdź długość kabla ładowarki samochodowej lub wybierz model bezprzewodowy

Liczy się nie tylko rozmiar samej ładowarki, ale długość dołączonego do niej kabla. Zwłaszcza, gdy mamy w zwyczaju mocować telefon do uchwytu przyczepionego do szyby lub kokpitu. Dłuższy kabel może istotnie zwiększyć komfort użytkowania sprzętu. Żeby uniknąć poplątanych kabli, można wybrać ładowarki bezprzewodowe. Nowoczesne modele indukcyjne to wyjątkowo wygodne akcesoria. 

Dopasuj parametry techniczne ładowarki

Bezpieczeństwo korzystania z ładowarki, ochronę telefonu przed nagłymi skokami napięcia, zapewnią modele z zabezpieczeniem antyprzepięciowym. To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia, bo szkoda ryzykować uszkodzeniem sprzętu. Ładowanie telefonu w podróży może odbywać się przy jednoczesnym ładowaniu innych sprzętów. Ładowarka samochodowa warta uwagi to taka, która jest wyposażona w więcej niż jedno gniazdo. Dzięki temu pasażerowie będą mogli również podładować swój smartfon podczas jazdy. Nie bez znaczenia jest moc wyjściowa urządzenia, którą producenci wyrażają w amperach. Przy wyższym natężeniu ładowanie będzie trwało krócej. Nie można jednak przesadzić, gdyż producent smartfona podaje optymalne pod tym względem parametry, które najpierw warto sprawdzić. Za mocna ładowarka może przyczynić się do uszkodzenia baterii.   Modele ładowarek różnią się również pod względem złącza, dlatego trzeba określić, czy odpowiednia będzie samochodowa ładowarka do telefonu z USB, USB-C czy lightning. Niektóre modele posiadają np. dwa niezależne porty, USB typu A i USB typu C, co pozwoli naładować urządzenia zarówno z Androidem, jak i iOS. 

Co zwiększy funkcjonalność ładowarki samochodowej? 

Szybka ładowarka samochodowa to towar bardzo pożądany. Dlatego najlepiej wybrać urządzenie z nowoczesną technologią i portami Quick Charge. Stosunkowo szybko naładujemy smartfon, używając ładowarki o mocy co najmniej 2 amperów. Czas ładowania ma znaczenie, gdy w czasie jazdy samochodem korzystamy z systemów nawigacyjnych w telefonie czy słuchamy muzyki z aplikacji. Podświetlenie portów docenią osoby, które podróżują w nocy. Przydatna może być również dioda informująca o aktywnym ładowaniu.   Żeby sprawdzić, czy dana ładowarka samochodowa jest rzeczywiście funkcjonalna, można zapoznać się z opiniami użytkowników zamieszczanymi pod opisami produktów. Decyzję zakupową należy poprzedzić rozeznaniem tematu, aby wybór konkretnego przedmiotu okazał się trafionym.

Jakiej marki ładowarkę samochodową wybrać?

Część producentów telefonów proponuje specjalne, dedykowane modele ładowarek do samochodu. Można znaleźć również ich tańsze zamienniki, często nieustępujące droższym. Wysokiej klasy ładowarki samochodowe można kupić, wybierając urządzenia topowych producentów elektroniki. Nie dziwi więc, że dobrymi opiniami wśród użytkowników cieszy się ładowarka samochodowa Huawei czy ładowarka do samochodu Samsung. Zakup produktu znanego producenta to pewność, że podane parametry są zgodne z prawdą. 

Ile kosztuje dobra ładowarka samochodowa?

Najlepiej, gdyby cena ładowarki szła w parze z jej jakością. Najtańsze modele cenowo wahają się w granicy do 50 zł. Nie zadowolą każdego, gdyż różnie bywa z ich trwałością i możliwościami. Mogą szybko się popsuć lub negatywnie wpływać na działanie telefonu w czasie ładowania, a nawet uszkodzić go lub baterię. Rozsądny przedział cenowy rzędu 50-80 zł pozwala na większy wybór. W tych kwotach można znaleźć dobre ładowarki, które charakteryzują się dużym zakresem funkcjonalności, trwałością, bezpieczeństwem. Dzięki temu powinny spełnić oczekiwania nawet wymagających klientów.  

Podsumowując, odpowiedni dobór ładowarki samochodowej do telefonu to gwarancja zadowolenia i możliwość bycia w kontakcie ze światem również w czasie podróży. Dzięki temu można uniknąć przykrej niespodzianki w postaci rozładowanego smartfona w trakcie, gdy wskazywał on drogę do celu podróży. Ładowarka samochodowa to niezbędny gadżet dla osób, które nie chcą stracić dostępu do urządzenia mobilnego w codziennych dojazdach do pracy, w podróży służbowej czy w czasie wyprawy samochodowej na wymarzone wakacje. 

Szukasz ładowarki samochodowej? Sprawdź ofertę ładowarek na https://hamamobile.pl/ladowarki-samochodowe.

Komentarze (0)