14


kwietnia

Ładowarka do telefonu jakiej potrzebujesz. Ładowarka domowa, samochodowa, indukcyjna

Jak wybrać niezawodną ładowarkę samochodową do swojego smartfona? Ładowarka samochodowa to także ładowarka do telefonu z zapalniczki, mimo podobieństwa do ładowarek sieciowych jest inaczej ułożona, co powoduje, że wymagania wobec niej są bardziej rygorystyczne.

Ładowarka samochodowa do telefonu: jaką wybrać?

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę samochodową USB? Przede wszystkim oryginalne urządzenie (od producenta) nie zawsze jest lepsze. W większości przypadków firmy produkujące smartfony i tablety zamawiają ładowarki samochodowe od partnerów i innych marek. Niedrogie chińskie urządzenia nie zawsze są gorsze od markowych. Dodatkowe gniazda USB pozwolą również na ładowanie urządzeń pasażerów. Dlatego warto, aby ładowarka do telefonu była w nie wyposażona.

Nie wszystkie złącza USB są elektrycznie równe. Należy je rozróżnić zgodnie z charakterystyką napięcia i natężeniem prądu pojedynczego gniazda. Nowe smartfony, duże tablety i nawigatory GPS wymagają wyższego prądu na gniazdach USB - ta informacja jest zawsze wskazana w charakterystyce samego gadżetu. W przypadku smartfonów z szybkim ładowaniem QuickCharge 3.0 najlepiej kupić specjalny typ ładowarki samochodowej.Obecność podświetlenia jest ważna. Jasność wskaźnika świetlnego nie powinna przeszkadzać podczas jazdy, aby nie męczyć widzenia peryferyjnego. Produkt powinien być wykonany z materiałów niepalnych i dodatkowo zabezpieczony przed zwarciami.

Wybierz ładowarkę która ma konstrukcje jako jednoczęściowe etui, których nie można złamać i oddzielić, Napięcie waha się od 5 V i 9V. Wyższe napięcie, jak w ładowarce z technologią QuickCharge 4.0 i regulowane napięcie od 3V do 12V, pozwoli na ładowanie nawet najmocniejszego smartfona. Im wyższe napięcie, tym mocniejsze urządzenia mogą być ładowane. Prąd jest wskazywany w amperach na obudowie. Nowoczesne telefony, tablety i nawigatory GPS wymagają co najmniej 2,1 A prądu na złącze. Im wyższy prąd, tym szybciej i lepiej ładuje się bateria gadżetu. Jedną z zyskujących na popularności opcji ładowania są ładowarki bezprzewodowe w samochodzie, połączone z uchwytami. Korzystanie z takiej ładowarki pozwoli zaoszczędzić miejsce, a smartfon zacznie ładować się od razu po umieszczeniu w uchwycie. Opcje aktywacji procesu ładowania różnią się w zależności od modelu. Większość tych ładowarek obsługuje standard Qi, co oznacza, że mogą z łatwością ładować zarówno iPhone'a, jak i Androida. Sprawdź ofertę ładowarek na https://hamamobile.pl/.

smartfon podłączony do ładowarki

Jak działa indukcyjna ładowarka do telefonu?

Gdzie zatem można znaleźć ładowarkę do telefonu? Dobre modele możemy kupić w sklepach internetowych oraz stacjonarnych – wszędzie tam, gdzie w ofercie znajdziemy akcesoria do telefonów. Najpopularniejszym wyborem jest ładowarka indukcyjna.

Ładowarki indukcyjne istnieją już od prawie 10 lat, ale ta technologia stała się popularna 2-3 lata temu, kiedy w smartfonach Apple pojawiła się możliwość ładowania bezprzewodowego.

Ładowarka wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, tj. transformacji energii w przewodniku poprzez zmianę pola magnetycznego. W praktyce oznacza to, że ładowarka indukcyjna ma małą cewkę o średnicy kilku centymetrów, przez którą przepływa prąd i indukuje pole magnetyczne. To pole magnetyczne generuje prąd w drugiej cewce zainstalowanej w smartfonie. Niestety ze względu na niewielkie rozmiary cewki pracują w odległości nie większej niż 4 cm i są obciążone znacznymi stratami energii.

Pierwsze ładowarki Qi oferowały moc ładowania 5 W, która została zwiększona do 10-15 W w 2015 r., a nawet do 30 W w 2017 r. Pierwsze smartfony zdolne do ładowania do 30W zaczęły pojawiać się dopiero w tym roku. Zdecydowana większość smartfonów będzie zużywać maksymalnie 10 W. Po pierwsze, im wyższa moc, tym więcej ciepła jest odprowadzane do rozproszenia. Dlatego wiele telefonów jest wyposażonych w wentylatory chłodzące. Po drugie, ładowanie indukcyjne trwa znacznie dłużej, ale nie wszyscy użytkownicy potrzebują szybkiego ładowania i dlatego mogą ładować swój telefon za pomocą technologii bezprzewodowej. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją szybkie ładowarki bezprzewodowe.

W rzeczywistości każde urządzenie, w którym można zainstalować małą cewkę ciasno owiniętą drutem miedzianym, może korzystać z ładowania bezprzewodowego. Ostatnio pojawia się coraz więcej produktów wykorzystujących tę technologię. Należą do nich smartwatche, bransoletki i słuchawki bezprzewodowe. Jeśli masz wiele urządzeń, które można ładować indukcyjnie, to warto przyjrzeć się modelom, które mają dwie lub więcej cewek. Na przykład podwójna ładowarka bezprzewodowa jest w stanie ładować bezprzewodowo dwa urządzenia jednocześnie i trzecie urządzenie za pomocą kabla poprzez wbudowane dodatkowe złącze USB typu A. Maksymalna moc dla tego typu urządzenia to 10 watów.

Komentarze (0)