9


września

OnePlus: oto, jak wygląda wyświetlacz zawsze włączony na OxygenOS 11

Po tym, jak dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, opublikował na Twitterze mały teaser, firma opublikowała również film wideo pokazujący, w jaki sposób można korzystać z wyświetlacza zawsze na ekranie z nadchodzącą aktualizacją OxygenOS. Podczas gdy Lau trzymał swój tweet krótko, nadal było stosunkowo jasne, o co w tym wszystkim chodzi.

Mówił - jak się spodziewałem również 9to5Google - dość wyraźnie o wyświetlaniu zawsze na ekranie. W szczególności, przykład Lau prawdopodobnie dotyczył wyświetlania czasu na wyświetlaczu - nawet gdy smartfon jest zablokowany.

Dzięki obecnej technologii OLED zużycie energii podczas korzystania z wyświetlacza zawsze włączonego jest niskie. Ponieważ w najlepszym wypadku tylko małe części ekranu muszą być aktywnie zasilane, tylko minimalne straty w czasie pracy na bateriach powinny być zauważalne. Jest to szczególnie ważne, gdy nie trzeba już budzić smartfonu tylko po to, aby w tym czasie osiągnąć szczyt.

OnePlus: Wideo pokazuje funkcje wyświetlacza Always-On-Display

Poza tweetem, był też film o wspomnianym powyżej zawsze na wyświetlaczu. Tutaj firma pokazuje, jak myślała o wykorzystaniu tej technologii wewnętrznie. Można też zobaczyć kilka konkretnych przykładów. Poza prostego wyświetlania czasu, można było wyświetlić statystyki dotyczące wykorzystania smartfonu lub pozostałej żywotności baterii.

Podczas gdy inni producenci korzystają już z tej funkcji panelu OLED, OnePlus wprowadzi ją tylko z OxygenOS 11. Ta aktualizacja będzie oparta na systemie Android 11. Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy dokładnie ta aktualizacja zostanie wydana, ale 9to5Google ma nadzieję, że może być wydana we wrześniu.

OnePlus obecnie testuje już OxygenOS 11 wewnętrznie i w otwartej becie. Możliwe jest więc, że dalsze szczegóły na temat Always-on-Display'a OnePlus'a zostaną ujawnione przed ostateczną prezentacją aktualizacji.

Komentarze (0)