13


września

Składany iPhone: Fani Apple musi mieć cierpliwość

Składane smarttfony można teraz zobaczyć w świecie Androida przez różnych producentów w różnych formach. Najbardziej znanym modelem jest prawdopodobnie Samsung Galaxy Fold, który został właśnie zaktualizowany o nowy model - i zmienioną nazwę - zaledwie kilka dni temu.

Z drugiej strony, w Apple pojawiają się tylko plotki i badania koncepcyjne, które pokazują, jak projektanci wyobrażają sobie składany iPhone. Jak zwykle, producent iPhone'a nie podaje żadnych własnych szczegółów dotyczących przyszłego sprzętu, nad którym pracuje - zwłaszcza jeśli chodzi o zupełnie nową klasę urządzeń.

Ale oczywiście nie powstrzymuje to młyna plotkarskiego od spekulacji na temat nieznanego obecnie sprzętu.

Apple's Foldable: Mieszanka iPhone'a i iPada
Lejker podejrzewa, że Apple zaprezentuje składaną mieszankę iPada i iPhone'a jako "jeszcze jedną rzecz" w 2023 roku. Urządzenie będzie obsługiwać regularne połączenia telefoniczne - tak, jak można by się spodziewać po iPhonie. Jeśli chodzi o system operacyjny, to przeciek najwyraźniej nie jest pewien. Powstaje więc pytanie, czy składana będzie działać z systemem iOS czy iPadOS.

Podobnie jak w przypadku Galaxy Fold, o którym mowa powyżej, Apple będzie prawdopodobnie korzystać z bezproblemowego wyświetlacza wykorzystującego technologię Micro-LED, która będzie elastyczna. Samodzielna kamera ma być zamontowana pod wyświetlaczem, co może zapobiec nacięciu. Rozpoznawanie użytkownika ma odbywać się za pomocą Touch ID - jej czujnik również ma być ukryty pod wyświetlaczem.

Czy, kiedy i w jakiej formie Apple rzeczywiście wprowadzi składany iPhone lub iPad, prawdopodobnie pozostanie dobrze utrzymaną tajemnicą firmy w dającej się przewidzieć przyszłości. Apple jest znane z tego, że nie jest pierwszym producentem, który użyje lub wprowadzi nową technologię lub klasę urządzeń. Zamiast tego, tradycyjnie dają więcej czasu na testowanie problemów - jak można było zobaczyć z Galaxy Fold - wewnętrznie i nie publicznie.

Komentarze (0)