4


września

Tańszy iPhone 12 wyląduje w 2021 roku, kosztem funkcji

Tej jesieni spodziewamy się prezentacji czterech nowych modeli iPhone'a 12, z których wszystkie mają być wyposażone w 5G. Według grupy analityków z Wedbush Securities, kolejny model mógłby zostać dodany do oferty Apple dla smartfonów już wiosną 2021 roku.

Jak donosi Business Insider, Wedbush analitycy Daniel Ives, Strecker Backe i Ahmad Khalil stwierdził po zbadaniu łańcucha dostaw na dalekim wschodzie, że Apple może przedstawić tańszą wersję iPhone 12. Ta wersja smartphone'a Apple ma być dostarczony bez 5G - w przeciwieństwie do modeli już nadchodzących tej jesieni - a zamiast tego działać tylko w sieci LTE.

Analitycy do tej pory zakładali również, że Apple zaprezentuje jesienią tego roku mieszankę smartfonów LTE i 5G. Najnowsze badania wykazały jednak, że wszystkie te cztery modele będą kompatybilne z sieciami 5G.

iPhone 12 bez 5G: Możliwe uruchomienie w lutym 2021 r.

Analitycy wymienili luty przyszłego roku jako możliwą datę premiery. Analitycy składali sprzeczne oświadczenia o cenach. Mówi się, że model bez 5G jest tańszy od wariantów, które spodziewały się tego spadku. Jego ewentualna cena została wymieniona jako 800 dolarów.

Jednocześnie, analitycy nie oczekują, że Apple podniesie ceny nowych modeli w porównaniu do iPhone'a 11, nawet jeśli są one dostarczane z 5G. Dla przypomnienia: Najtańszy iPhone 11 kosztuje 699 dolarów amerykańskich w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z bieżącymi raportami, cztery różne wersje iPhone 12 mają być uruchomione tej jesieni - w tym roku jednak prawdopodobnie nie wcześniej niż w październiku. Rozmiary wyświetlacza będą wynosić od 5,4 do 6,7 cala. Najnowsze raporty przewidują, że początkowo dwa modele, Pro i non-Pro, będą dostępne z 6,1-calowymi wyświetlaczami. Później pojawiły się iPhone 12 z 5,4-calowym wyświetlaczem oraz "iPhone 12 Pro Max" z 6,7-calowym wyświetlaczem.

Komentarze (0)