12


sierpnia

Wydarzenia iPhone 2020: Wyciek podaje daty dla smartfonów, iPadów i Apple Watch

Po ogłoszeniu, że iPhone 12 przyjdzie trochę później w tym roku, zadaliśmy sobie pytanie, jak to wpłynie na wydarzenie iPhone. Zwykła wrześniowa impreza może na przykład przenieść się w październiku.

Ponadto, zapowiedź Apple wspomniała tylko iPhone'a - szczegóły dotyczące Apple Watch i oczekiwanych iPad'ów nie zostały wymienione. W związku z tym, istnieje kilka pytań, na które Jon Prosser chce teraz zaoferować kilka odpowiedzi.

Jak zapowiedział Prosser w serii tweetów, wydarzenie mające na celu wprowadzenie nowych iPhonów odbędzie się w tygodniu rozpoczynającym się 12 października. Wstępne zamówienia zwykłego iPhone 12 mają się wtedy rozpocząć w tym samym tygodniu. Dostawa ma rozpocząć się tydzień później.

Kto chce zamówić iPhone'a 12 Pro, będzie musiał jednak poczekać trochę dłużej w tym roku, według Prossera. Droższe modele będą dostępne dopiero w listopadzie. Bardziej dokładna data nie jest jeszcze znana.

Apple Watch i iPad: Wprowadzenie we wrześniu
Oprócz nowego smartfonu, w tym roku pojawią się także nowe modele Apple Watch i iPad. Według Prossera, mają one zostać zaprezentowane już w tygodniu 7 września 2020 roku. Nie będzie jednak żadnego wydarzenia, smartfon i tablet zostaną ogłoszone tylko poprzez komunikat prasowy. Pozostaje on jednak otwarty, gdy rozpocznie się dostawa.

Prosser nie daje również żadnego wglądu w to, kiedy nowe systemy operacyjne, zwłaszcza iOS, iPadOS i watchOS, zostaną wydane. Są one ściśle powiązane ze sobą. Oznacza to, że Apple Watch Series 6 z watchOS 7 wymaga systemu iOS 14. Możliwe jest więc, że przynajmniej te trzy systemy operacyjne będą również dostępne we wrześniu - na długo przed pojawieniem się nowych iPhone'ów.

Mark Gurman, informator i dziennikarz Apple w Bloombergu, zareagował na tweety Prossera tylko kciukiem w dół. Nie wierzy w daty podawane przez przeciekającego. Jednocześnie Prosser dał jasno do zrozumienia, że są to obecnie planowane daty, ale że mogą się jeszcze zmienić.

Komentarze (0)