2


kwietnia

Smartfon dual sim do 1000 zł - nasze zestawienie

Smartfony umożliwiające używanie dwóch kart sim nie są wcale tak powszechne i trzeba się naszukać, aby wybrać odpowiedni model. Zrobiliśmy to za Ciebie i przedstawiamy zestawienie najciekawszych i najlepszych smartfonów dual sim do 1000 złotych.

Warto też obserwować zmiany na rynku, ponieważ ceny bardzo dynamicznie się zmieniają wraz z kolejnymi premierami nowych modeli. Na naszej liście, co może być dla niektórych zaskoczeniem, znajduje się aż 5 telefonów od Xiaomi i tylko jeden Samsung. Może to zapowiedź zmian w branży technologii mobilnej?

Xiaomi Redmi 5A

Zaczynamy od propozycji, która jest najbardziej atrakcyjna cenowo. Powiedzieć, że smartfona Xiaomi Redmi 5A dual sim można obecnie kupić do 1000 zł, to za mało! Ten model jest dostępny nawet już za 400 złotych. Jego wykonanie, mimo że z tworzywa sztucznego, jest bardzo estetyczne i smartfon przyjemnie trzyma się w dłoni. Telefon ma wgrany system operacyjny Android 7.1.2 Nougat z nakładką MIUI 9, która jest bardzo pozytywnie oceniana przez wielu użytkowników i recenzentów. 5-calowy ekran o dobrych kątach widzenia, zapewnia żywe kolory o wysokim kontraście.

Xiaomi Redmi 5

Smarfton w typie dual sim ma ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440 x 720 px. Xiaomi Redmi 5 pracuje na 8-rdzeniowym procesorze Snapdragon 450 i ma do dyspozycji 3 GB pamięci RAM. Smarfton ma wgrany system Android 7.1 Nougat z nakładką od producenta - MIUI 9, co zapewnia przyjemną i intuicyjną obsługę bez zawieszenia oprogramowania. Aparat o 12 Mpix przy dobrych warunkach robi ładne zdjęcia, o ile nie będziemy się zbytnio im przyglądać - w przybliżeniu można dopatrzyć się bowiem nieostrości i szumów.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Telefon o dużym, prawie 6-calowym ekranie full HD plus, zapewnia doskonałą ostrość i kontrastowość kolorów. Smartfon pracuje na Androidzie 7.1, działa bardzo sprawnie, szybko i płynnie. Wiele gestów i funkcjonalności zostało zaczerpniętych z iPhona X, a jak wiadomo, warto uczyć się od najlepszych. Pojawiały się słowa krytyczne w odniesieniu do multimediów - odtwarzacz muzyki niestety bardzo spłaszcza dźwięki, natomiast aparat nie został ulepszony w stosunku do tego, co proponuje Xiaomi Redmi 5.

Smartfony dual sim do 1000 złotych

Xiaomi Redmi A2 Lite

Nowszy model w naszym zestawieniu, wyróżnia się wśród przedstawionych powyżej wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości w typie notch, co oznacza, że producent postanowił maksymalnie wykorzystać przestrzeń ekranu. System oparty jest na Android 8.1 Oreo One, a dzięki procesorowi Snapdragon 625 8953 działa bardzo sprawnie. Aparat radzi sobie coraz lepiej przy gorszych warunkach oświetleniowych, nadal jednak pozostaje wiele do poprawy przy autofocusie.

Xiaomi Mi A2

W przypadku tego modelu warto zacząć od aparatu, który w Xiaomi Mi A2 ma aż 20 Mpix z technologią super piksel, a jego matryca została dostarczona przez Sony. Obudowa wykonana w całości z metalu ujmuje prawie 6-calowy ekran o rozdzielczości 2160x1080. Telefon nie ma slotu na karty pamięci, dlatego warto wybrać wersję z większą pojemnością pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy J7

Przyzwyczailiśmy się, że za dobrą markę trzeba dobrze zapłacić, jednak nawet i Samsung musi walczyć o klientów również na polu cen. Smartfona Galaxy J7 dual sim można już upolować do 1000 zł i zapewne warto. Wystarczy wspomnieć o doskonałym w tej klasie wyświetlaczu Super AMOLED, który zapewnia idealny kontrast i kąty widzenia oraz o klasycznym designie z zaokrąglonymi krawędziami, aby przekonać wielu fanów samsungowych rozwiązań. Galaxy J7 umożliwia aktywne korzystanie z obu kart sim oraz dodatkowo rozszerzenie pamięci za pomocą karty microSD.

Huawei P20 Lite

Zaczynając od wad, Huawei powtórzył błąd designu po Xiaomi i niestety zaprojektował bardzo wystający aparat, który można ochronić przed porysowaniem jedynie wkładając telefon w grube etui. Wydaje się jednak, że jest to główny mankament kamery, ponieważ zdjęcia i filmy zrobione tym smartfonem są zaskakująco wysokiej jakości. Szklany wyświetlacz w typie notch jest dobrze skalibrowany, wydobywa głębię i ostrość kolorów. Procesor nie jest może najszybszy, ale pozwala na swobodne obsługiwanie telefonu przez trochę bardziej cierpliwych użytkowników.

Podsumowując, smartfony dual sim do 1000 zł to duża grupa telefonów o urozmaiconej specyfikacji. Można wybrać dobrze znane i ugruntowane na polskim rynku Samsungi lub spróbować czegoś mniej oczywistego, jak na przykład jeden z modeli Xiaomi.

Zobacz również: Ranking smartfonów do 500 zł >>

Komentarze (0)